Harta Kogudus Usumaailm  Harta pood                       

 

Iisrael
Maailm
Huvitavad inimesed
Taevamuusika
Taevamanna
Õpituba
Arhiiv
Kontakt
Koju
In English

Õpitoas täna:
Rick Joyner - Kõrgeim kutsumine

KOJU » HUVITAVAD INIMESEDVõidu kõrge noot
Melanie Hemry

Põnevus pragises ja särises nagu lahtipääsenud voolu all olev elektrijuhe All American College Show’ võtteplatsil, mis oli televisioonis ülekantav talendivõistlus ja kus kohtunikeks olid kuulsad Hollywoodi staarid. Lava taga lasi Phil Driscoll, Baylori ülikooli eelviimase kursuse õpilane, sõrmedel trompeti klappidel joosta ja harjutas mõttes oma pala. “Konkurents on kõva,” mõtles ta, kuulates vennast ja õest koosnevat duot, kes olid endale võtnud nime The Carpenters. Aga samas ei olnud sellised võistlused Phil jaoks midagi uut. // loe edasi »


F. F. Bosworth – usumees, kes jättis rikka pärandi

Seoses äsja eesti keeles ilmunud Bosworthi klassikalise teose “Tervendaja Kristus” ilmumisega, heidame põgusa pilgu selle jumalamehe elukäiku, kust nähtub, et tal on olnud möödunud sajandil oluline roll paljude tähtsate alguste juures ülemaailmses Jumala töös. (Fotol Bosworth koos William Branhamiga) // loe edasi »


Jaanus Kärneri kirjad II osa

Jaanus Kärneri kirjad jätkuvad. // loe edasi »


Jaanus Kärneri kirjad

Jaanus Kärner (Ameerika perioodil tuntud kui Jon Karner, 1945-2007) oli üks suuri teerajajaid ja eesminejaid möödunud sajandi lõpukümnendite Eesti vaimsel maastikul. Nõukogude perioodil oli ta eelkõige tuntud kui ansambli Sela rajaja 1968. aastal ja metodisti kirikus toimunud karismaatilise äratusliikumise juht. Olles taga kiusatud võimude poolt, pääses ta 1983. aastal USAsse isa juurde – tänu USA riigisekretäri George Schultzi sekkumisele. Kui Eesti vabaks sai, astus Jaanus taas selle pinnale, täis visioone ja plaane vaimse töö edendamiseks. Mina puutusin temaga isiklikult kokku vaid mõned korrad, aga 2006. aasta mais-juunis tekkis meie vahel tihe ja sisukas kirjavahetus, mis heidab valgust paljudele huvitavatele seikadele Jaanuse elus nii nõukogude perioodil kui ka välismaal. Kuna palju teavet läks koos Jaanusega igavikku, siis on need kirjad ehk ainsaks allikaks mitmete Jumala töö aspektide suhtes, milles Jaanus osales. Kahju, et plaanitav mälestusteraamat tal nüüd kirjutamata jäi ja kõik need suurejoonelised plaanid, mis ta oma südames Eesti suhtes kandis, peavad jääma täideviimiseks järgmistele põlvkondadele. Hubert Jakobs // loe edasi »


Intervjuu Kathie Waltersiga

Ma nägin lindikesi, erksavärvilisi lindikesi – kollane kuld (auhiilgus), sinine (ilmutus), roheline (uus elu), lilla (kuninglikkus), valge (puhtus) – ulatumas Eestist Austraaliasse ja Uus-Meremaale. Need moodustasid silla Vaimus. “Minge üle, minge üle Austraaliasse, seal on õnnistus, mida te saate edasi anda ja sealt kaasa võtta.” // loe edasi »


Intervjuu David Waltersiga

Jumal peab meid vastutavaks selle eest, mida me oma lastega teinud oleme. Lapsed ei ole meie omand, Jumal on nad meile laenanud. Me peame neid treenima ja üles kasvatama. Me toidame ja katame neid, anname neile hariduse, et nad saaksid endale pärast ise töö leida ja ennast ära elatada. Aga kui me neid vaimselt ei treeni, siis mis sellest kõigest muust siis kasu on? // loe edasi »


Intervjuu Steve Hilliga
Külli Kuusk

"Usumaailma" toimetajana kukkus mu sülle suur soosing. Ma sain välkintervjuu mehelt, kes hiljuti külastas Eestit ning pidas siin maha vägevad koosolekud, kus nii mõnigi tundis esmakordselt Jumala väe puudutust ning liideti Kristuse ihuga. Armas rahvas, nõnda vastas Steve Hill ... // loe edasi »


Intervjuu Michael O'Loughliniga

Michael O'Loughlin jõudis 2004. aasta aprillikuus taas ringiga tagasi Eestisse. Oma kallile Eestimaale - nagu ta hellitlevalt seda kutsub.
Jahtunud pole tema armastus selle rahva ja maa vastu, kus ta teenis pastorina 5 aastat. Ununenud pole tema eesti keele oskuse alged, tugevamaks on muutunud võidmine ja vägi, milles ta teenib.
"Usumaailm" küsitles teda juba teist korda - esimene intervjuu Michael O'Loughliniga ilmus 1995. aasta avanumbris. Jätkame toredat traditsiooni ja loe intervjuu teist osa siit edasi! // loe edasi »


Intervjuu Duane Linstromiga

Duane näeb esmapilgul vaadates välja nagu täiesti tavaline eestlane. Ka tema käitumisest õhkub eestlaslikku rahu ja reserveeritust. Duane on mees Ameerikast, kes ei põlga ära kiluvõileiba ega kohupiimatorti ning joob rahulikult kanget eestimaist kohvi. Tema sisemusest aga voolavad välja Püha Vaimu jõed ning kui ta 2003. aasta detsembris Harta koguduses teenis, siis janused said oma janu kustutatud. // loe edasi »


Toimetaja Külli Kuusk


Pärast kaheksa-aastast vaheaega oleme jõudnud uuesti alguspunkti ja alustame peaaegu puhta lehena – uues kuues, tugeva ja sihikindlana pressides edasi selle visiooni poole, mis Jumal eelmise sajandi kaheksakümnendatel aastatel jumalameestele südamesse pani. Tegijad võivad küll olla vahetunud, kuid Jumal pole tagasi võtnud oma kutsumisi ja valikuid. // loe edasi »


"Tundke ometi, et Issand kohtleb imeliselt oma vaga, Issand kuuleb, kui ma hüüan ta poole! " - L 4:4


Charismata Ministries
COPYRIGHT 2006 ©
Informatsiooni sellel leheküljel tohib kasutada ainult isiklikuks tarbeks.
Kõik muu kasutus/paljundamine võib toimuda ainult "Usumaailma" kirjalikul loal.